Polesie Türkiye Hakkında


Polesie grup şirketleri uluslararası bir organizasyondur ve Dünyanın en büyük plastik oyuncak üreticilerinden biridir.


Polesie, 1998 yılında Belarus’un Kobrin şehrinde kurulmuştur. Bugün; Belarus, Rusya, Türkiye, Almanya, Polonya ve Özbekistan’da üretim ve dağıtım tesislerine sahiptir.

4.000’in üzerinde ürün çeşidi bulunmaktadır. Disney, Marvel, Şirinler, Miffy , Mammoet, Volvo, Belaz, Smeshariki, Kid-E-Cats gibi en popüler markalar ile iş birlikleri bulunmaktadır.

Türk - Belarus ortaklı olan Polesie TR, 12 Haziran 2019’da Türkiye’nin Sinop şehrinde kurulmuştur.


Fabrikada plastik oyuncakların üretim ve montajlanması yapılıp, hazırlanan ürünler müşterilere sunulmaktadır.

Üretilen ürünler; Türkiye iç piyasasında satılmakla beraber Avrupa Birliği ve Afrika pazarlarına da sunulmaktadır.


Polesie Türkiye

Misyonumuz

1998 yılından bu yana sektörün en büyük oyuncak markalarından biri olarak; dünyanın farklı yerlerinde açtığımız fabrikaların ardından, Sinop’ta açtığımız fabrikamızda en son teknoloji ile donatılmış makinalarımızla çocuklarımız için üretiyoruz. Onların hayatımızdaki değerini ve önemini çok iyi biliyoruz. Gelişim süreçlerinde; hayallerini, hedeflerini tasarlamaları için onlara oyuncaklarımızla ilham veriyoruz.

Vizyonumuz

En kaliteli hammaddeleri kullanarak elde edilen oyuncaklarımız ile her çocuğun sağlığına, gelişimine önem veriyor ve çocuklarımızın eğlence dünyasındaki yolculuklarına eşlik ediyoruz. Öncelikle Türkiye’de daha sonra da dünyada tek bir çocuk bile oyuncaksız kalmasın istiyoruz.

iş ortakları & markalarımız