Şirketimiz Hakkında

 

Polesie grup şirketleri uluslararası bir organizasyondur ve dünyanın en büyük plastik oyuncak üreticilerinden biridir.

Fabrikalarımızda yaklaşık 4.000 oyuncak çeşidi üretilmekte ve dün­yanın 72 ülkesine gönderilmektedir. Disney, Marvel, Şirinler, Miffy, Mammoet, Volvo, Belaz, Smeshariki, Kid-E-Cats gibi en popüler markalar ile iş birlikleri bulunmaktadır.

Türk – Belarus ortaklı olan Polesie TR,12 Haziran 2019’da Türkiye’nin Sinop şehrinde kurulmuştur. Konumu sebebiyle fabrikamız önemli bir yere sahiptir. Sinop bir liman şehridir ve bu durum ihracatı kolaylaştırmaktadır. Fabrikamız 16.000 metrekare kapalı alan, 84.000 metrekare açık alandan oluşmaktadır. Her zaman son teknoloji makineler ve donanımlar kullanılmaktadır. Çalışan sayısı şu an için 400’dür, planlamalarımız ile be­raber bu sayı daha da artacaktır.

Sinop’taki fabrikamızda plastik oyuncakların üretim ve montajlan­masını yapılıp, hazırlanan ürünler müşterilerimize sunulmaktadır. Üretilen ürünler, Türkiye iç piyasasında satılmakla beraber Avrupa Birliği ve Afrika bölgelerine de ihraç edilmektedir.

Misyonumuz

1998 yılından bu yana sektörün en büyük oyuncak markalarından biri olarak; dünyanın farklı yerlerinde açtığımız fabrikaların ardından, Sinop’ta açtığımız fabrikamızda en son teknoloji ile donatılmış makinalarımızla çocuklarımız için üretiyoruz. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar her çocuğun hayatımızdaki değerini ve önemini çok iyi biliyoruz. Gelişim süreçlerinde; hayallerini, hedeflerini tasarlamaları için onlara oyuncak­larımızla ilham veriyoruz.

Vizyonumuz

Oyuncaklarımız büyük uluslararası tedarikçilerden alınan en kaliteli hammaddeler ile üretilmektedir ve en önemli testlerden başarıyla geçmektedir. Ürünlerimiz uluslararası; CE, ISO9001, ISO14001, ISO45001, EAC, G-MARK belgelerine ve sertifikalarına sahiptir. En kaliteli hammaddeleri kullanarak elde edilen oyun­caklarımız ile her çocuğun sağlığına, gelişimine önem veriyor ve çocuklarımızın eğlence dünyasındaki yolculuklarına eşlik ediyoruz. Öncelikle Türkiye’de daha sonra da dünyada tek bir çocuk bile oyuncaksız kalmasın istiyoruz.